Dikey Bahçe 


Keçeli Sistem Yeni Nesil  Dikey Bahçeler Bazı örnek uygulamalarımız.

Dikey Bahçe Sistemleri

Dikey bahçeler, şehir yaşamı için ideal bir peyzaj tasarımıdır. Dar ve küçük bahçelerde veya balkonlarda bile kullanabileceğiniz dikey bahçe tasarımları, yaşam alanlarınızı yeşillendirmenin yanı sıra estetik bir görüntü de oluşturur. Bu makalede, dikey bahçeler hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.
 
Dikey bahçeler, bitkilerin duvar ya da çitlerde, özel olarak tasarlanmış dikey bahçe yapılarında veya saksılarda düzenlenmesi ile oluşturulur. Bu tasarımlar, bitki çeşitleri, renkleri, düzenleri ve şekilleri ile görsel bir şölen sunar. Dikey bahçeler, aynı zamanda bitkilerin daha az yer kaplamasını sağlayarak alan kazanmanıza olanak tanır.
 

 

dikey bahçe sistemleri

Özel Konut Dikey Bahçe Projesi 

 

Özel Konut Dikey Bahçe

 

İzmir Büyühşehir -Karşıyaka Belediyesi 

2016 Dikey Bahçe

İzmir Dikey Bahçe

İzmir Point Bornova Alışveriş Merkezi 

Dikey Bahçe Sistemi 

İzmir Organize Sanayi Bölgesi 

2019 Peyzaj – Dikey Bahçe 

Trabzon Cephanelik

Bölgenin İlk Dikey Bahçe Sistemi 

Trabzon Cephanelik

Bölgenin İlk Dikey Bahçe Sistemi  

İzmir Büyühşehir Belediyesi 

Fuar Dikey Bahçe Sistemi 

Dikey Bahçe 

Dikey bahçe tasarımı, yaşam alanlarınızı yeşillendirirken aynı zamanda havayı da temizler. Bitkiler, atmosferdeki zararlı gazları filtreleyerek daha temiz bir hava sağlarlar. Ayrıca, dikey bahçeler nemlendirdikleri hava ile nem oranını dengelerler; havanın daha serin ve ferah olmasını sağlarlar.
 
Dikey bahçelerin bakımı, geleneksel bahçeye göre daha kolaydır. Bitkilerinize kolayca ulaşabilir ve sulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, dikey bahçelerde bitkiler daha az hastalık ve zararlılarla karşılaştıkları için, kimyasal müdahaleye ihtiyaçları da azalır.
 
Dikey bahçe tasarımları, yaşam alanlarınızın özgünlüğünü arttırır. Görsel açıdan cazip bir tasarım oluşturarak yapınızın şıklığını arttırır. Ayrıca dikey bahçeler, bitki türlerinin seçimine bağlı olarak, bu bitkilerin meyve, sebze ve aromatik otları gibi faydalı bitkilerde yetiştirilebilirler.
 
Sonuç olarak, dikey bahçeler sadece görsel açıdan değil aynı zamanda özgün bir yaşam alanı tasarımı sağlar. Dikey bahçe tasarımları, yerden tasarruf sağlayarak daha az alan kullandıkları için şehir yaşamı için ideal bir peyzaj tasarımıdır. Bakımı kolay olduğu için zaman açısından da tercih edilir. Çevrenizde yer alan dikey bahçe projelerini inceleyerek kendi dikey bahçenizi tasarlayabilirsiniz. Kendi dikey bahçenizi oluşturarak yaşam alanlarınıza doğanın güzelliklerini getirebilirsiniz.

Dikey Bahçe Nedir ? Dikey Bahçe Nasıl Yapılır ? 

Peyzaj sektörüne yeni bir anlayış getiren dikey bahçe kavramı ,düz duvar üzerinde topraksız olarak özel bir sistemle keçe arasında bitkilerin yerleştirilmesi  ve büyümesi ile oluşturulan bahçelerdir.

Canlı dikey bahçeler uygulanacak olan binanın ya da duvarın altyapısına uygun şekilde gerekli mimari çizimler ve hesaplamalar yapılarak gerçekleştirilir.

Binaya gereksiz yük bindirmekten kaçınılarak en uygun materyal ve bitkiler özenle seçilerek uygulamaya başlanır. Dikey bahçeler  sahip oldukları güçlü altyapı sistemleri sayesinde uzun yıllar ilk yapıldığı gibi etkisini sürdürürler. Bünyelerinde barındırdıkları otomatik sulama sistemi sayesinde besin ve su ihtiyacı karşılanan dikey bahçelerin uzaktan kontrol yöntemi ile de bakımları mümkündür. Butik Bahçe  firması  olarak dikey bahçe uygulama projelerimizin yanı sıra isteğe göre uygulama sonrası bakım hizmeti de sunmaktayız.

Dikey bahçeler mekanlarımıza kattıkları canlılık ve hoş görüntünün yanı sıra ısı yalıtımı sağlayarak enerji tasarrufuna da katkı sağlarlar. Yalıtım tabakası gibi görev yapan dikey bahçe konstrüksiyon ve materyalleri sayesinde dışarıya kaçan ısı minimuma iner.

Dış mekan dikey bahçelerde istenildiğinde bitkilerle yazı, logo, şekil vb  dekoratif görünümler oluşturmak mümkündür. Hayali tamamen size kalmış!

Dilerseniz uzman mimar kadromuz tarafından dikey bahçe uygulama öncesi projenizin gerçeğe yakın 3boyutlu görsellerini oluşturabiliriz, böylece oluşturulacak tasarımın etkisine çok önceden varılabilmektedir. Dikey bahçe uygulamalarının mülkünüzün değerini neredeyse iki katına çıkaracağını sakın unutmayın, bu eşsiz doğa tasarımından faydalanmak her zaman için bir ayrıcalık olacaktır.

Dikey Bahçe Fiyatları ? 

Sizde soğuk gri duvarlardan kurtulmak ve doğaya farklı bir açıdan katkı sağlamak istiyorsanız her türlü dikey bahçe uygulama projesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Dikey bahçe sistemlerinde saksılı modüler sistem, keçeli sistem ve yosun duvar olmak üzere iç mekan ve dış mekan uygulamalarda alternatifler sunabilmekteyiz. Dike bahçelerde kullanılan bitkiler özel olarak  kendi seramızda üretilmekte olup,  siz değerli yatırımcılar için uygun maliyetli fiyatlar ile sunabilmekteyiz.

 

 

İzmir Pont  Bornova İç Mekan Dikey Bahçe 

2019 Dikey Bahçe

İzmir Büyükşehir Belediyesi – Fuar Tasarım 

2018 Peyzaj – Dikey Bahçe 

İzmir Büyükşehir Belediyesi – Fuar Tasarım 

2018 Peyzaj – Dikey Bahçe 

Bayraklı Belediyesi 

Dikey Bahçe Sistemi  2019 

İzmir Peyzaj Dikey Bahçe 

Özel Konut Dikey Bahçe Sistemi Keçeli Sistem

İzmir Peyzaj Dikey Bahçe 

Özel Konut Dikey Bahçe Sistemi Keçeli Sistem

İzmir Büyükşehir Belediyesi 

Dikey Bahçe Bakım Hizmeti

İzmir Büyükşehir Belediyesi 

Dikey Bahçe Bakım Hizmeti

Ulaştırma Bakanlığı _ Karayolları 2. Bölge 

Dikey Bahçe Yapım işi 2016

Ulaştırma Bakanlığı _ Karayolları 2. Bölge 

Dikey Bahçe Yapım işi 2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi 

Dikey Bahçe Yapım işi 

Özel Sektör Dikey Bahçe Sistemi

Dikey Bahçe Yapım işi 

Özel Konut Dikey Bahçe Sistemi 

 

Ulaştırma Bakanlığı _ Karayolları 2. Bölge 

Dikey Bahçe Yapım işi 2016

Bodrum Muğla Dikey Bahçe Sistemi

2015 Yılı Bodrum Otel Dikey Bahçe Sistemi

İzmir Konut Projesi Dİkey Bahçe

2015 Dikey Bahçe Yapım İşi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir