Ürünlerimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Detaylar İçin Bizi Aramaktan Çekinmeyin..

2014 YILINDAN GÜNÜMÜZE..!

Mumyalanmış/doğal bitki nedir?

Liken yosunu, Flat Moss , Moss Ball  ve bitkilere genel olarak mumyalanmış bitkiler olarak adlandırılır. Mumyalanmış bitki özel tekniklerle stabilize edilmiş, hiçbir koşulda suya, güneşe ve bakıma ihtiyaç duymayan, %100 organik ve insan sağlığına zararsız doğal bitkilerdir.

Bitkiler gerçek mi?

Evet, Vianmoss sadece gerçek %100 doğal bitkiler kullanır.

Mumyalama işlemi nasıl yapılır?

Gliserin ve gıda boyası gibi doğal malzemelerden oluşan özel koruma yöntemi ile bitkiler mumyalanır. Bunun bir sonucu olarak, doğal bir süreç ile bitkiler korunmuş hale gelir.

Doğal bitkiler nereden gelir?

VianMoss yalnızca Avrupa’nın önde gelen, patentli firmalarıyla iş ortaklığında bulunmaktadır. Ürünlerimiz Fransa ,İspanya ve Norveç menşeilidir. Ülkemizde bir çok peyzaj firmasına toplu olarak  tedarik etmekteyiz.

Mumyalanmış bitkiler uzun ömürlü müdür?

Evet. Gerekli şartlar sağlandığında yosun duvarlar 10  yıla kadar yaşayabilmektedir.

Yosun duvarlar sağlıklı mıdır?

Yosun duvarlar %1oo doğaldır. İçerisinde hiçbir kimyasal bulunmaz ve antialerjiktirler. Antistatik yapısı sayesinde hiçbir toz tutmaz. Yine de antistatik özelliğinin dışında üzerlerinde biriken partiküller olması halinde yılda bir kez bir kıyafet yardımıyla üzerlerine yavaşça vurularak temizlenebilir.

Yosun duvarlar zararlıları çeker mi?

Hayır. Yosun duvarlar hiçbir böcek ve benzerini çekmezler.

Güneş ışığına ihtiyaç duyar mı?

Hayır, mumyalanmış bitkiler herhangi bir ışığa ihtiyaç duymaz. Aksine direkt güneş ışığına yerleştirilmemelidir.

Güneş ışığında ne olur?

Doğrudan güneş ışığı altında, bazı bitkiler 2-3 yıl sonra solabilir, bozulabilir.

Mumyalanmış bitkiler nasıl taze kalırlar?

Nem oranının normal insan yaşam koşulları için gerekli olan %40’ın altına düşmediği ve %70’in üzerine çıkmadığı tüm kapalı alanlarda kullanılabilir. Aynı şekilde sıcaklığın 0 derecenin altına düşmediği ve 40 derecenin üstüne çıkmadığı tüm kapalı alanlarda kullanılabilir.

Nem oranı azaldığında bitkiler bozulur mu?

Hayır. Kış aylarında nem oranı azaldığı dönemlerde bitkiler sertleşebilir fakat nem oranı istenilen değerlere geldiğinde eski haline dönerler. Önemli olan bu durumun uzun süreli ve sürekli olmamasıdır.

Bitkilerin odanın akustiği üzerinde bir etkisi var mı?

Evet, onlar çok doğal yumuşak ve sarmal yapısıyla akustik paneller gibi hareket ederler. Kapalı alanlarda gürültü ve yankılanmayı azaltırlar.

Yosun duvar ateşe dayanıklı mıdır?

Evet. Lichen Yosun duvarlar özel içeriğinden dolayı alev almazlar.Yanmaya dayanıklı ateşe dirençlidir. ISO 11925-2 uyarınca onaylanmıştır.

 

Bitkiler ya da yosunlarda bir koku var mı?

Doğal bitkiler olduklarından, tipik doğal olması orman kokusu bulunmaktadır. Fakat zamanla bu koku dağılır.

 

Yosun panel nedir?

Yosun paneller genellikle 0.5 mm ince mdf ya da dakota üzerine yosunların özel yapıştırıcısıyla uygulanmasıyla hazırlanır. Daha sonra akıllı vida ya da zımba yardımıyla montajı yapılır ve son dokunuşlar yapılarak uygulama tamamlanır.

 

Ölçüleri nelerdir?

Yosun paneller genellikle 50×50 boyutlarında olmakla birlikte, tasarıma bağlı olarak farklı boyutlarda da hazırlanabilmektedir. Yosun panellerin derinliği 5-7 cm arasındadır.

 

Uygulama gereklilikleri nelerdir?

Yosun panel uygulaması duvar, metal, cam gibi birçok malzemeden yüzeye uygulanabildiği gibi, tavan gibi yüzeylere de uygulanabilmektedir. Vianmoss montaj kolaylığı sağlaması için uygulama yapılacak alana önceden bir mdf uygulaması yapılmasını isteyebilir.

Mumyalanmış bitkiler yeşil ofis ve yeşil binalar için kredi sağlar mı?

Evet, mumyalanmış bitkiler leed sertfikası için ekstra kredi sağlamaktadırlar.

.

Tablolar katalogdaki ya da web sitesindeki görsellere bire bir benzer mi?

Hayır, % 100 değil. Birincisi, bizim tablolarımız el yapımıdır. İkinci olarak, bitkiler doğal ürünler olduklarından renk ve biçimi zaman zaman değişebilir. Her tablo bu nedenle benzersizdir.

Bitkiler bakıma ihtiyaç duyar mı?

Hayır, mumyalanmış bitkiler su, gübre, budama gibi hiçbir bakım gerektirmez. Aksine mumyalanmış bitkiler hiçbir koşulda su ile temasa geçmemelidir. Yani %100 doğal, %0 bakım.

Mumyalanmış bitkiler nerelerde kullanılabilir?

Tüm evlerde tüm odalarda kullanıma uygun olduğu gibi, ofis ve konferans odaları, restoranlar, oteller, spor salonları, kamu binaları ya da ticari fuarlarda kullanıma uygundur. Dış ortamlar için uygun değildir.a.

Yosun panel nedir?

Yosun paneller genellikle 0.5 mm ince mdf ya da dakota üzerine yosunların özel yapıştırıcısıyla uygulanmasıyla hazırlanır. Daha sonra akıllı vida ya da zımba yardımıyla montajı yapılır ve son dokunuşlar yapılarak uygulama tamamlanır.s.

Yeşil ofis ve yeşil binalar için kredi sağlar mı?

Evet, mumyalanmış bitkiler leed sertfikası için ekstra kredi sağlamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir